South East Masters Long Course, February 1st & 2nd 2014
Womens 18-24 age group |
|||
Emma Irvine |
50m Freestyle |
32.18 |
5th |
50m Breaststroke |
39.97** |
2nd |
|
100m Breaststroke |
1:27.54** |
2nd |
|
50m Butterfly |
36.12 |
4th |
|
Natasha Mason |
100m Freestyle |
||
200m Freestyle |
2:37.38* |
3rd |
|
50m Butterfly |
33.73** |
3rd |
|
100m Butterfly |
1:19.81** |
1st |
|
200m Butterfly |
3:13.79** |
2nd |
|
Kate Robinson |
100m Freestyle |
1:10.28** |
4th |
50m Backstroke |
37.96** |
2nd |
|
100m Backstroke |
1:21.42 |
3rd |
|
Mens 18-24 age group |
|||
Louis Bell |
50m Freestyle |
27.07* |
2nd |
200m Freestyle |
2:14.46** |
3rd |
|
400m Freestyle |
4:50.09*** |
1st |
|
50m Butterfly |
29.71* |
2nd |
|
Alex Fry |
50m Freestyle |
29.46 |
5th |
100m Freestyle |
1:08.60 |
3rd |
|
200m Freestyle |
2:37.68 |
6th |
|
50m Breaststroke |
42.20 |
6th |
|
50m Butterfly |
34.47 |
5th |
|
Jack McGarry |
50m Freestyle |
29.00 |
4th |
50m Breaststroke |
34.07* |
1st |
|
100m Breaststroke |
1:17.41* |
1st |
|
Womens 25-29 age group |
|||
Kat McBirney |
200m Freestyle |
2:42.88 |
3rd |
100m Breaststroke |
1:33.57 |
2nd |
|
Laura Robinson |
100m Freestyle |
1:12.56** |
5th |
400m Freestyle |
5:40.15 |
4th |
|
50m Breaststroke |
42.44 |
3rd |
|
200m Breaststroke |
3:14.19** |
2nd |
|
Womens 30-34 age group |
|||
Sarah Pearse |
50m Freestyle |
32.10 |
6th |
50m Breaststroke |
36.48 |
1st |
|
200m Breaststroke |
3:13.55*** |
1st |
|
Mens 30-34 age group |
|||
Chris Lewindon |
100m Freestyle |
1:03.31* |
6th |
100m Backstroke |
1:14.57* |
1st |
|
50m Breaststroke |
36.66** |
3rd |
|
200m Breaststroke |
2:59.13** |
3rd |
|
Mens 45-49 age group |
|||
Keith Spence |
50m Freestyle |
38.28 |
16th |
50m Backstroke |
40.97* |
7th |
|
50m Breaststroke |
42.20 |
6th |
|
200m Individual Medley |
3:27.88 |
3rd |
|
400m Individual Medley |
7:49.98** |
3rd |
|
Womens 50-54 age group |
|||
Ali Sheehan |
100m Freestyle |
1:35.61 |
5th |
200m Freestyle |
3:35.31 |
7th |
|
50m Backstroke |
43.94 |
3rd |
|
100m Backstroke |
1:37.28 |
2nd |
|
50m Breaststroke |
49.46 |
5th |
|
50m Butterfly |
54.87 |
5th |
|
Womens 60-64 age group |
|||
Christine Ayers |
50m Freestyle |
36.86** |
1st |
200m Freestyle |
3:00.47 |
2nd |
|
800m Freestyle |
12:49.79*** |
1st |
|
50m Breaststroke |
46.03** |
1st |
|
200m Butterfly |
3:46.26** |
1st |
|
400m Individual Medley |
7:03.89*** |
2nd |
|
Mens 60-64 age group |
|||
Peter Iles |
50m Freestyle |
32.93** |
3rd |
100m Freestyle |
1:12.60** |
3rd |
|
400m Freestyle |
6:05.83** |
3rd |
|
100m Butterfly |
DNF |
||
Womens 65-69 age group |
|||
Andrea Minor |
50m Freestyle |
45.62 |
2nd |
200m Freestyle |
3:37.10 |
2nd |
|
400m Freestyle |
7:30.82** |
3rd |
|
800m Freestyle |
15:31.17** |
3rd |
|
50m Breaststroke |
55.83 |
2nd |
|
200m Breaststroke |
4:24.37** |
2nd |
|
Womens 70-74 age group |
|||
Rita Egan |
400m Freestyle |
12:00.34 |
2nd |
800m Freestyle |
23:52.92 |
2nd |
|
50m Breaststroke |
1:08.19 |
2nd |
|
100m Breaststroke |
2:39.18*** |
2nd |
|
200m Breaststroke |
5:26.42*** |
2nd |
|
Janet Masters |
200m Backstroke |
4:06.72 |
2nd |
50m Butterfly |
55.55 |
2nd |
|
200m Individual Medley |
4:10.70 |
1st |
|
* denotes Club Record |
|||
** denotes County Record |
|||
*** denotes East Region Record |